Place zabaw w upalne dni – na co koniecznie zwracać uwagę?

place_zabaw_z_atestem_dziecko

Upalne dni sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Z pewnością szczególnie doceniasz ten okres w roku, jeśli w domu masz dzieci, które dzięki pięknej pogodzie mogą całe dnie przebywać na powietrzu, korzystając z różnych rozrywek, np. basenów czy publicznych placów zabaw. Jak z nich korzystać podczas upału, aby zabawa była bezpieczna?

Place zabaw publiczne w upale – jak korzystać z nich bezpiecznie?

Na początku konieczne jest odpowiednie przygotowanie dziecka do spędzenia dnia na placu zabaw. Nawet jeśli wybieracie się na krótką chwilę, musisz pamiętać, aby posmarować malucha kremem z filtrem, najlepiej SPF50, który ochroni jego delikatną skórę przed poparzeniem. Wielu z nas wydaje się, że opaleniznę złapać można głównie podczas ciągłej ekspozycji na słońce, jednak jest to mit, który należy obalić! Do poparzenia może dojść już po kilku minutach zabawy na słońcu. Kremy tego typu powinno się aplikować ponownie co godzinę, ponieważ tylko wtedy są skuteczne. Kolejna kwestia, o której nie możesz zapomnieć to oczywiście zabranie czapki, ochraniającej głowę pociechy oraz dużych ilości wody. Pamiętaj także, że w godzinach 12:00-15:00 słońce jest najostrzejsze, więc jeśli możesz, zostań w tym czasie w domu.

Wybieraj place zabaw z atestem

Jeżeli chodzi o same miejsca rozrywki dla dzieci, to trzeba pamiętać, aby sprawdzić, czy wszystkie elementy są bezpieczne. Warto wybierać place zabaw z atestem, które zostały przetestowane w każdych warunkach. Zastanawiasz się jakie niebezpieczeństwa czyhają na malucha na placu zabaw podczas upałów? Może być to zbyt mocno nagrzewająca się ślizgawka lub drabinki do wspinania, topiące się plastikowe elementy, zbyt gorący piasek w piaskownicy albo bardzo wysoka temperatura we wszelkiego rodzaju tunelach.

Zazwyczaj place zabaw dla przedszkoli, czy inne publiczne miejsca tego typu, przygotowywane są tak, aby dziecku nie stała się żadna krzywda, jednak najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie samodzielnie, czy nie ma żadnych zagrożeń. Dobrze jest także wybierać takie place zabaw publiczne, na których znajdują się miejsca z zadaszeniem, w których zarówno rodzic, jak i maluch mogą skryć się przed słońcem i odpocząć przez chwilę.

Plac zabaw to świetne miejsce, które pozwala dziecku spożytkować energię i socjalizować się z rówieśnikami, dlatego warto z niego korzystać. Pamiętaj jednak, aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy, szczególnie w upalne popołudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *